Pored stambenog zbrinjavanja, moja najveća kategorija rashoda, daleko, jest namirnice. To je dijelom zato što sam rezati sve ostalo na minimalističke razine, djelomično zato što imam skupo / zdravo okuse, a dijelom i zato što rijetko zalazim (strana napomena: nažalost, troškovi restorana su nedavno nadmašili troškove prehrambenih proizvoda prvi put. kao rezultat, imao sam laserski fokus na štednju novca na računu za namirnice već nekoliko godina, bez žrtvovanja dobre hrane.

Postoji mnogo stvari koje možete učiniti kako biste smanjili troškove prehrane:

  1. Možete se prebaciti na ekstremno kupovanje i provesti sate na tjedne kupone za rezanje i krađu vaših susjednih letaka ili kupanje u kontejneru za njih (da, to je prava stvar). Iskreno, nemam vremena i strpljenja, a mi se ne sviđa nedosljednost (ili miris poput kontejnera).
  2. Mogli biste unaprijed skenirati letke trgovine za prehrambene proizvode da biste vidjeli što su posebni za tjedan, pažljivo izrađivati ​​plan napada, a zatim se vozite oko 7 različitih prodavaonica prehrambenih artikala u različitim danima kako biste nabavili te proizvode. Opet, nemam vremena i strpljenja za praksu ili nedosljednost.
  3. Možete se uključiti u robotski aparat za potrošnju i potpuno promijeniti vašu prehranu i okuse da se usredotočite na jedenje samo nekoliko elemenata istih hranjivih sastojaka i jela, obrok nakon obroka nakon obroka. Jednostavno nemam apetita za ovo.

Ne kucam one koji to rade. Zapravo, poštujem potrošače koji se mogu pridržavati tih planova. Ali ja nisam jedan od njih. Volim svoju raznolikost i velika sam na jelu zdrave, uglavnom vegetarijanske, uglavnom organske hrane. I ništa ne mrzim više od shoppinga.

Sve što je rečeno, to ne znači da sam neodgovorno ili gubita potrošnja hrane. Ali morao sam pronaći druge načine da smanjim račun za trgovinu. I ono što sam pronašao je da postoji nekoliko jednostavnih, pouzdanih, dosljednih i učinkovitih načina na koje možete smanjiti troškove prehrane. A dobra vijest je da su univerzalni i mogu se ponoviti kao običaj svakoga!

  1. Odlučite se za generičke i robne marke: češće nego generički i robne marke su znatno jeftiniji od njihovih velikih imena kolegama. I često puta, proizvod dolazi iz istog proizvođača / tvornice. Mislili biste da bi svi to već znali, ali su prolazi još uvijek preplavljeni skupim proizvodima robne marke, a milijarde dolara potrošenih u dolarima da bi vas uvjerili da biste im ostali lojalni.
  2. Nemojte kupovati unaprijed pripremljene, prethodno pakirane hrane: svakako, nekoliko brzih / povoljnih stavki ovdje i tamo su u redu, ali pokušajte se usredotočiti samo na kupnju stavki s 1 sastojkom i onda kombinirajući ih i pripremajući ih (ovdje su neki omiljeni jeftini doručak, jeftin ručak, jeftini recepti). Kuhanje je jedna od najboljih vještina za uštedu novca koju ćete ikada razvijati. I to je zdravije. I jeftinije. A kada kupite robu s 1 sastojkom, možete lakše kupiti trgovine / generičke robne marke i nabaviti ih u rasutom stanju.
  3. Kada pronađete svoje omiljene stavke na prodaju, učitajte se. Budite svjesni da istječu datume i kupite mnogo mjeseci unaprijed. Ako imate prostor za učinkovit zamrzivač prsima, to može biti odličan način za uštedu.
  4. Planirajte svoje obroke za tjedan, napravite popis i držite se. Manje putovanja = manje kupnje impulsa i hrane.

Pridržavanje tih 4 ponašanja će ići dug put, ali to će također omogućiti vam da poprsje tajno oružje smanjiti troškove prehrambenih namirnica: proračunska tablica cjenika za pojedinačne namirnice.

Kako koristiti tablicu s popisom cjenika prehrambenih proizvoda po volumenu kako biste uštedjeli novac na hrani

Ne mislim da sam doista naučio kako mudro shopirati za namirnice i smanjiti troškove prehrane dok ne naučim snagu proračunske tablice cjenovnih listića po količini.

Koncept je prilično jednostavan - cijena artikala za hranu koju kupujete, po jedinici po volumenu (ili po jedinici), u svakoj od glavnih trgovina prehrambenim proizvodima unutar razumne vožnje.

Većina artikala trebao bi biti cijena po osnovi po ungu - jer je rijetko da će veličine ambalaže biti identične u svim trgovinama. Neke stavke, tj. Jaja, banane ili vitamine, mogu se izraditi po cijeni po jedinici.

Dovršetak ove vježbe zahtijeva od vas da radite malo unaprijed, ali taj posao može vam uštedjeti stotine, ako ne i tisuće svake godine na troškove hrane. I ona također ima dodatnu korist od smanjenja količine neodoljivih izbora koje morate napraviti i vremena koje ćete potrošiti svaki put kada se upustite u trgovinu.

Kako bi vam bilo još lakše, otišao sam naprijed i stvorio proračunsku tablicu cjenika za namirnice, besplatno za vašu upotrebu. Evo veze:

Proračunska tablica s cijenama prehrambenih proizvoda, po količini (Google dokumenti)

(Primijetit ćete da ne možete urediti ovu proračunsku tablicu. Da biste spremili i uredili vlastitu verziju ove proračunske tablice, prijavite se na svoj Google račun, odaberite 'Datoteka' i 'Izradi kopiju'. uredite svoju verziju u Google dokumentima. Nemojte zahtijevati dijeljenje, samo kopirajte i koristite kopiju koju možete uređivati ​​za osobnu upotrebu.

Ako želite prikazati proračunsku tablicu izvanmrežnih Excel (.xlsx) ili .ods, možete odabrati "Datoteka" i "Preuzmi kao" da biste preuzeli te formate.)

Ovdje možete vidjeti primjer cjenika u akciji:

Korak po korak:

  1. Cijena svaka redovito naplaćuje po volumenu ili jedinici (ovisno o tome što ima više smisla za tu stavku), u trgovini.
  2. Istaknite / podebljano koji je trgovina najjeftiniji.
  3. Redovito kupite predmet u trgovini koja pobjeđuje.
  4. Ponovite ~ jednom godišnje, kako se cijene mijenjaju.

To će vam omogućiti da smanjite troškove prehrane, uštedite ozbiljno vrijeme na svakom putu za kupovinu, a čak vam i pomoći da odgovorite na pitanja poput "Je li moj Costco članstvo vrijedan troškova?".

Zanima me u komentarima kako su ljudi usvojili različite iteracije ovog sustava.

Komentari Na Mjestu: